34 tydzień ciąży

W kulturach Dalekiego Wschodu wiek liczony jest od momentu poczęcia, a nie od chwili urodzin. W Chinach, Korei czy Japonii zakłada się, że na świat przychodzi 9-miesięczny człowiek. Jednocześnie ludzie stają się starsi nie w dniu swoich urodzin, ale z dniem, w którym przypada pierwszy dzień nowego roku księżycowego. Może się zdarzyć, że dziecko urodzone na początku stycznia będzie po miesiącu miało roczek, a bobas starszy o 3 miesiące na pierwszy roczek będzie musiał czekać do kolejnego pierwszego dnia roku księżycowego, który wypada na przełomie stycznia i lutego.

34. tydzień ciąży u matki

Do przyjścia na świat dziecka pozostało jeszcze od 4 do 8 tygodni. Rozpoczyna się okres intensywnego przybierania na wadze. Macica nieustannie się powiększa. Długość jej dna osiąga 34 centymetry, a dziecko szybko rośnie. Do chwili urodzenia będzie ważyło około kilograma więcej. Wiele kobiet skarży się na niestrawności, które pojawiają się w okolicach 34. tygodnia ciąży. Wszystko za sprawą progesteronu, który znacznie zmniejsza tempo trawienia pokarmów.

34. tydzień rozwoju dziecka

W trzecim trymestrze ciąży dzieci zapamiętują już docierające do nich informacje. Właśnie dlatego po urodzeniu uspokajają się dzięki kołysaniu, które przypomina im brzuch mamy. Mniej więcej około 34. tygodnia życia płodowego następuje zstąpienie jąder z brzucha do moszny. Często zdarza się, że proces ten nie jest zakończony po porodzie. Nawet wtedy nie ma jednak powodów do obaw. Przed skończeniem roku jąderka powinny znaleźć się tam, gdzie ich miejsce. Rozwój dziecka jest wolniejszy niż w minionych tygodniach. Maluch zajmuje się przede wszystkim nauką oddychania.

Obraz USG 4d płodu w trzydziestym czwartym tygodniu ciąży

Obraz USG 4d płodu w trzydziestym czwartym tygodniu ciąży

O czym trzeba pamiętać w 34 tygodniu ciąży?

Warto zwrócić uwagę na swędzące grudki oraz różne odmiany pokrzywki. Te objawy występują najczęściej u kobiet, które są w swojej pierwszej ciąży. Wykwity pojawiają się w trzecim trymestrze i nie powinno się ich zupełnie lekceważyć, ponieważ mogą wskazywać na nieprawidłową pracę wątroby. Do porodu pozostało kilka tygodni i należy szczególnie zadbać o swoje zdrowie.

You may also like...